Small Places Tour Concert “İnsan Hakları için Harekete Geç // Take Action for Human Rights”

 

Uluslararası Af Örgütü, uzun yıllardır insan hakları çalışmalarını güçlendirmek için dünyanın dört bir tarafından müzisyenlerin desteğini alıyor.

 

Farklı müzik grupları onur, eşitlik, özgürlük, adalet ve doğrular için sesimizi yükseltmemize yardım ediyor.

 

Art For Amnesty platforumu üzerinden müzisyenler kampanyalarımıza katkıda bulunmaya ve müzikleri ile toplumun dikkatini konuya çekmeye devam ediyor.

 


 

Uluslararası Af Örgütü'nün 1988'de gerçekleşen “Şimdi İnsan Hakları Turu”ndan (Human Rights Now Tour) sonra en tutkulu küresel müzik ve insan hakları projesi olan Small Places Tour (Küçük Yerler Turu) kapsamında 2008 yılında İstanbul’da R.E.M. ve Gevende Uluslar arası Af Örgütü’ne destek verdi.

 

 

R.E.M.

4 Ekim 2008’de İstanbul’a gelen R.E.M. konserinde Uluslar arası Af Örgütü, kampanyaları ile ilgili bilgi vermek için konser alanındaydı. R.E.M. 2008 yılındaki konserlerinde İHEB’in 60. Yıldönümü'ne dikkat çekmek için Uluslararası Af Örgütü’ne yer verdi.

 

 

Gevende

10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde, insan haklarının evrenselliğinin ve bölünemezliğinin herkes için bir gerçeklik olmasına odaklanan Uluslararası Af Örgütü’nün sesini daha da yükseltmek için, Gevende, “İnsan Hakları için Harekete Geç” sloganı ile Ghetto’da bir konser verdi.

 

Gevende herkesi 60. yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni hatırlamaya, insan haklarına duyarlı olmaya ve Uluslararası Af Örgütü`ne destek vermeye çağırdı.

 

Etiketler: İnsan hakları evrenesel beyannamesi 60. yıl , Small Places Tour Concert , İnsan Hakları için Harekete , R.E.M. , Gevende , Konser