06 Nisan 2017 Perşembe

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Çevirmen Arıyor

 

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’nin İstanbul’daki ofisinde görevlendirilecek İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri yapabilecek ve tam zamanlı çalışacak çevirmen arıyoruz. Pozisyon bir senelik olmasına karşın, bir sene sonra sürekli bir pozisyona dönüştürülmesi de ihtimal dahilindedir.

 

Çevirmen, Uluslararası Af Örgütü’nün basın açıklamaları, raporları ve politika belgeleri vb. kampanya malzemelerinin doğru ve rahatça anlaşılır bir şekilde çevrilmesinden sorumludur.

 

Çevirmenlik tecrübesi ve en üst düzeyde Türkçe ve İngilizce bilgisi bu pozisyon için öncelikli koşuldur.

 

Ayrıca, küresel ve yerel düzeyde insan hakları sorunları ve durumu hakkında farkındalık, bilgi ve ilgi bu pozisyon için gereklidir.

 

Aranan Nitelikler:

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden (tercihen Mütercim-Tercümanlık ve dengi bir  bölümden) mezun olmak
Mükemmel İngilizce ve Türkçe bilgisi
En az 3 yıl iş deneyimi
Tercihen hukuki metin ve edebiyat çevirisi deneyimi
Tercihen üst düzey Fransızca, İspanyolca veya Kürtçe dil bilgisi

 

Adayların fotoğrafsız İngilizce ve Türkçe özgeçmişlerini ve Türkçe bir niyet mektubunu, konu satırında Ref: CE1701 referans koduyla, ik@amnesty.org.tr adresine göndermelerini rica ederiz.

 

Yukarıda belirtilen şekilde yapılmayan başvurular kesinlikle değerlendirmeye alınamayacaktır. Başvurunuz elimize ulaştığında, başvurunuzun tarafımıza ulaştığına dair bir teyit mesajı gönderilecektir.  Görüşme için seçilen az sayıdaki adaydan belli bir zaman içinde deneme çevirileri yapmaları istenecek ve İngilizce-Türkçe mülakat yapılacak ve başvurular kesinlikle gizli tutulacaktır. Sadece görüşmeye çağrılacak adaylar ile iletişime geçilecektir. 

 

Çevirmen’in ayrıntılı görev tanımı ve pozisyon için gerekli temel beceriler hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için linklere tıklayınız. 

 

Uluslararası Af Örgütü insan haklarına saygı gösterilmesi, insan hakları ihlallerinin engellenmesi ve bu hakların korunması için çalışan insanların oluşturduğu küresel bir harekettir. Vizyonu, her insanın İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi tarafından kabul edilen insan haklarına ve diğer tüm uluslararası insan hakları standartlarına erişebilmesini sağlamaktır.

Kuruluşumuzda yaş, din, ırk, etnik köken, cinsiyet, engellilik, cinsel yönelim ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılık yoktur. Kadın adayların başvurusu özellikle teşvik edilmektedir.

 

Son başvuru tarihi 24 Nisan 2017, saat 18:00’dir.

 

 

Etiketler: çevirmen , iş ilanı